Hemşirelik Bölümü

Yönetim

Doç.Dr.Hasan TURGUT

Hemşirelik Bölümü Program Başkanı

 

   Üniversitemizde Hemşirelik Bölümü lisans eğitimi düzeyinde eğitim-öğretim alan, bilim, sanat ve etik değerleri içeren profesyonel bir sağlık meslek disiplini olmuştur.

   Günümüzde hemşire, sağlıklı toplum için sağlık ve hemşirelik alanındaki bilimsel gelişmeler doğrultusunda bütüncül yaklaşım ile temel kuramsal bilgilerini uygulamaya koymakla yükümlüdür.

   Sağlık;  insanlar için tartışmasız en önemli konulardan biridir. Bu bilinçle yoluna devam eden üniversitemiz siz gençleri alanlarında uzaman bireyler olarak yetiştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya kararlıdır.

   Hemşirelik mesleği insan sağlığını yaşamın ilk dakikalarından itibaren koruyan ve destekleyen en önemli mesleklerin başında gelmektedir. Bu nedenle hemşirelik mesleğinin güçlendirilmesi, sağlıklı bir topluma ulaşmak için gereklidir. Hemşireliğin güçlendirilmesi öncelikle mesleki uygulamalarında sağlanacak düzen, aynı dili konuşma ve standartlar ile gerçekleştirilecektir. Bu yüzden hemşirelerin mesleki yükümlülüklerini yerine getirirken mesleğin profesyonel değer ve felsefesi kapsamında uygulamalarına ilişkin bakım planlarını oluşturma ve değerlendirme aşamasını güçlendirmeye ihtiyaç vardır. İlerleyen teknoloji ile birlikte hemşirelik alanında kanıta dayalı uygulamalar sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Gelişen teknolojiye uygun bir şekilde Avrasya Üniversitesi olarak hemşirelik bölümünde akademik kadromuzla sizlere en iyisini sunmak için elimizden geleni yapmaktayız.